کشتی شهر قدس از سال 1363 از باشگاه میثاق سرخ حصار توسط علی شاه محمدیان راه اندازی شد.

از سال 1364 باشگاه شهید چمران به صورت مقطعی فعالیت می نمود تا اینکه در سال 1368باشگاه شهدای هفتم تیر نیزدر شهرستان قدس راه اندازی گردید. با استقبال شهروندان قدس از این رشته ورزشی ملی و درخشش جوانان این شهر در سطح استان و کشور نیاز به نگرش جدی تر و سرمایه گذاری در این رشته ورزشی شکل جدی تر به خود گرفت.

در سال 1370 به همت جمعی از کشتی دوستان هیئت کشتی شهر قدس فعالیت رسمی خود را آغاز نمود.

 636223463409701432

علی شاه محمدیان ، منوچهر اسگویی ،مسیب دهبالایی ، علی آقایاری و محمدعلی ساویز از جمله خادمین و روسای هیئت کشتی شهرقدس طی سال های 1370الی1381 بوده و در طی این  سالها با تلاش و مشقت فراوان این نهال نو پا را مراقبت نمودند.

در سال 1381 با دعوت علی شاه محمدیان و جمعی از اهالی کشتی از مهندس عباس احمدیان، وی مسئولیت هیئت کشتی شهرقدس را بعهده گرفت. دراین سال با تشکیل تیم منسجم در کادر مدیریت و همدلی مربیان فصل جدیدی در پیشرفت و راهبرد هیئت کشتی آغاز شد.برنامه ریزی صحیح ، ایجاد نظم و انضباط و تدوین برنامه های زیربنایی سبب ساز موقعیت های روز افزون مسئولین ورزشکاران این رشته گردید و کشتی شهرقدس امروز از قطب های کشتی استان به شمار می رود.

( از جمله فعالیتهای جنبی هیئت کشتی استان که درجهت بهبود و ارتقاء ورزش بویژه کشتی در شهرقدس صورت می پذیرد.)

هئیت کشتی شهرقدس با تشکیل کمیته های تخصصی از جمله کمیته مربیان، داوران،پزشکی، فرهنگی، استعدادیابی، ... و بهره گیری ازکارشناسان خبره در جهت پیشبرد این رشته ورزشی گام برداشته است.

تشکیل موسسه غیر انتفاعی خانه کشتی شهر قدس، تشکیل تعاونی مسکن اعضای خانه کشتی شهر قدس، شرکت در مسابقات لیگ کشتی استان و کشور در تمامی رده های سنی از جمله فعالیت های هیئت کشتی شهر قدس در طی سالهای اخیر می باشد.

 

کلیه حقوق این وبسایت برای "هیأت کشتی شهرستان قدس" محفوظ می باشد.

راه اندازی و پشتیانی: هنر ایماژ